WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • PAOLO ESCO
    RS
    • 2009
    • 6626
    • Volkswagen
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    TOSKANIA - PARK ALBATROS

    Do Park Albatro jechałem z Ca Pasquali (Cavallino)
    Po drodze "zaliczone" większe miasta we Włoszech ...niestety autostradą ... z drugiej strony, jak mijając obwodnicą-autostradą Bolonię czy Ferrearę , zobaczyłem korki - ogromne korki na zjazdach-wlotach do miasta to "dziękowałem" , że nie muszę tam stać w wielkim upale...

    Trasa z Caorle przez Maestre-Padwę-Ferrarę-Bolonię-Florencję- San Gimignano-Volterrę do San Vinzeno - Park Albatros.

    Przejazd z rejonu Wenecji na Toskanię "prosty". Rejon Padwy przypominał mi bardziej polskie równiny i jedynie roślinność momentami dawała znać, ze to jednak Italia. (Regiony Wenecja Euganejska i Emilia-Romana)
    Dopiero po minięciu autostradą Bolonii klimat i otoczenie zaczęło się znacząco zmieniać. Szereg tuneli biegnących z Bolonii w kierunku południa Włoch przybliżał nas do Północnych Apeninów. Temperatura delikatnie spadła za to mogliśmy podziwiać piękne widoki. Góry nie tak potężne jak Alpy jednak nie polecam nikomu próby objazdu i zmiany trasy z autostrady na nie płatne drogi. Szkoda zwłaszcza czasu a na paliwie na pewno się nie zaoszczędzi, nie wspominając o "masakrze" która zafundujemy silnikowi w wysokich temperaturach i max. obciążeniu. Lepiej troszkę dopłacić i jechać bezpiecznie i spokojnie. Sama autostrada na Toskanię zróżnicowana. Są odcinki naprawdę z extra nawierzchnią i kilkoma pasami, jednak duża część trasy to autostrada na wzór starej betonówki Wrocław-DE z tym, że droga jest równa , bez "stukotania".

    Trasa i fotki z jazdy poniżej.

    Po przejechaniu przez Apeniny a właściwie zjechaniu w dół, byliśmy w rejonie Florencji... mozna już było "poczuć" Toskanię.
    Za Florencją zjechaliśmy z autostrady w kierunku San Gimignano.

    - "Miasto, zwane "Manhattanem średniowiecza", słynie z czworokątnych wież zbudowanych przez zamożnych mieszkańców w XIII-XV w., które pełniły funkcje obronne, ale także podkreślały znaczenie i zamożność właściciela. Miasto przeżywało rozkwit pod koniec średniowiecza, dzięki dogodnemu położeniu pomiędzy Florencją i Sieną na szlaku handlowym. " - http://pl.wikipedia.org/wiki/San_Gimignano

    Dla łasuchów jest coś extra - w San Gimignano znajduje się najlepsza lodziarnia na świecie

    Fotki z San Gimignano - poniżej.

    CDN ..komentować - będzie dalszy ciąg...limit fotek na post - 10 :wink:
    Załączone pliki
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz

    • ruwado
      RS
      • 2009
      • 14883
      • Octavia IV (NX3)

      WOW
      Niestety pisałem co do dostania się do Wenecji z Istrii, ale zbrakło mi czasu. Nawet całego planu na Istrii nie wykonałem. :? :? :?

      Ale... będzie powód, żeby tam wrócić. Do Italii też, kiedyś.
      pozdrawiam - Darek

      Komentarz

      • dudek_t
        L&K
        • 2008
        • 1421

        W San Gimignano bez problemu zaparkowałeś? Lody owszem, pyszne. Wreszcie jakieś ciekawe fotki

        Komentarz

        • PAOLO ESCO
          RS
          • 2009
          • 6626
          • Volkswagen
          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

          Zamieszczone przez dudek_t
          W San Gimignano bez problemu zaparkowałeś?
          tak, bez problemu. Wjechałem na płatny parking niedaleko wejścia - 2 euro za 1h. W sumie nie majątek a nie chciałem się bawić w szukanie miejsc. Ten parking też często bywa zapełniony ale udało mi się znaleźć miejsce.

          Zamieszczone przez dudek_t
          jakieś ciekawe f
          będzie dalsza część jak wrócę po południu do domu


          Z san Gimignano pojechałem do Volterry --- > http://pl.wikipedia.org/wiki/Volterra
          Trasa bardzo malownicza !!! Polecam , jeżeli ktoś ma chwilę czasu, zjechać z autostrady i przejechać przez San Gimignano i Volterrę.
          Teraz jeszcze kilka fotek z San Gimignano oraz fotki z trasy do Volerry.
          Załączone pliki
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz

          • dudek_t
            L&K
            • 2008
            • 1421

            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            Zamieszczone przez dudek_t
            W San Gimignano bez problemu zaparkowałeś?
            tak, bez problemu. Wjechałem na płatny parking niedaleko wejścia - 2 euro za 1h. W sumie nie majątek a nie chciałem się bawić w szukanie miejsc. Ten parking też często bywa zapełniony ale udało mi się znaleźć miejsce.
            Ostatnio jeździłem z pół godziny zanim znalazło się miejsce na tym parkingu, inne też pozajmowane. Tyle że to miasteczko jest w 100% warte potencjalnych kłopotów z parkowaniem

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6626
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              PARK ALBATROS podobno jeden z najlepszych kempingów we Włoszech :P --- > http://www.ecvacanze.it/pl/camping/c...park-albatros/

              Dojazd bardzo prosty.
              wjazd na camping po zjeździe z głównej drogi jakieś 800 metrów wąską asfaltową dróżką która prowadzi też nad morze.
              Recepcja na wjeździe. Spora kolejka do rejestracji ale sama rejestracja na campingu prosta i szybka.
              Sam camping jest duży, samo wystarczalny. 2 kompleksy restauracji, 2 pizzerie, 2 lodziarnie, punkt info., market itd...
              Tym razem mieszkaliśmy w domku "Fiji" - --> http://www.youtube.com/watch?v=UVVCyH52tmQ Domek wyposażony w klimę...która kompletnie nie była nam potrzebna i była może ze dwa razy tylko włączona. Klimat na Toskanii jest świetny.Gorące powietrze idące z Afryki nie niesie w sobie tyle wilgoci. Jest suche i gorące, za to wieczorem i nad ranem jest przyjemnie "chłodno" - dla mnie warunki termalne doskonałe.
              Plaża "naturalna" - morze Liguryjskie o wiele czystsze niż morze Adriatyckie, zwłszcza te w rejonie Wenecji.

              CDN ..komentować - będzie dalszy ciąg...limit fotek na post - 10 :wink:
              Załączone pliki
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • dudek_t
                L&K
                • 2008
                • 1421

                Poproszę więcej fotek... Camp ładny ale bez własnej przyczepy i tak nie wchodzi w gre

                Komentarz

                • PAOLO ESCO
                  RS
                  • 2009
                  • 6626
                  • Volkswagen
                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                  Zamieszczone przez dudek_t
                  Poproszę więcej fotek...
                  prosze bardzo

                  Na campingu jest duży zespól basenów.
                  Wieczorami we wtorek i czwartek było mercato-włoski ryneczek na którym można było kupić tutejsze wyroby.

                  No i ... żeby wczasowiczom się nie nudziło w sobotę zorganizowano po campingu wyścigi/przejazdy klubowymi Ferrari :P

                  CDN ..komentować - będzie dalszy ciąg...limit fotek na post - 10 :wink:
                  Załączone pliki
                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                  Komentarz

                  • piramida
                    RS
                    • 2009
                    • 12222
                    • Superb III (3V3)

                    PAOLO ESCO, trzeba było ustawić sie skodziną za tymi ferrarkami :diabelski_usmiech
                    superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                    poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                    Komentarz

                    • PAOLO ESCO
                      RS
                      • 2009
                      • 6626
                      • Volkswagen
                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                      Zamieszczone przez piramida
                      trzeba było ustawić sie skodziną za tymi ferrarkami
                      akurat nie umyta była ... :wink:

                      To jeszcze kilka fotek z campingu.
                      W "wolnym czasie" wybraliśmy się rodzinką do Papulonii i nad zatokę Barati - +-10 km.
                      Parking w Papulonii 1 euro bez limitu czasu , parking nad zatoką Barati +-2 euro za godzinę.

                      "Populonia - W VI w. p.n.e. było to jedno z najważniejszych miast etruskich - chluba na mapie rzymskiej. Dziś mieszka tu dokładnie 17 mieszkańców...

                      Czasy świetności dla Populoni to V i VI w. p.n.e. To wówczas był tu główny ośrodek wytapiania żelaza. Najważniejszy nad całym Morzem Śródziemnym. Rudy żelaza sprowadzano tutaj z wyspy Elba, a rudy miedzi z okolic Volterry. Tutejsi metalurgowie zmonopolizowali rynek tworząc jednocześnie olbrzymią na tamtą skalę dzielnicę przemysłową. Dziś tłumy turystów przybywają tutaj, aby podziwiać jedne z najstarszych ruin świata.

                      Il Parco Archeologico di Baratti e Populonia http://www.parchivaldicornia.it/parc...codex=bart-gen - to ogromne muzeum pod gołym niebem. Na kilkudziesięciu hektarach możemy podziwiać ruiny z czasów Etruskich. (wstęp do muzeum jest płatny).

                      Od I w n.e. Populonia była kolonią rzymską. W czasach średniowiecza wybudowano tutaj dodatkowe fortyfikacje mające na celu obronę mieszkańców przed piratami. W kolejnych wiekach miasto niespodziewanie zostało opuszczone. Prawdopodobną przyczyną wydaje się być epidemia malarii.

                      W górnej Populoni możemy zobaczyć średniowieczną zabudowę, a w zasadzie tylko dwie ulice. Wciąż widać tu tradycję metalurgiczną. Zamiast popularnego we Włoszech kamienia, tutaj ogrodzenia tworzy się z finezyjnie zaprojektowanej stali ze szczególną dbałością o detale.

                      Po zwiedzaniu zabytków mających 2600 lat przychodzi czas na wypoczynek. Populonia to także słynne Golfo di Baratti - jedna z najpiękniejszych zatok zachodniego wybrzeża Włoch. Szczególnie rzuca się w oczy niezwykły kolor piasku. Jakby ktoś zmieszał go z rudą żelaza lub miedzi. Metaliczne elementy mienią się w słońcu dodając plaży niesamowitego uroku. Mimo dużej liczby odwiedzających nie ma tu tłoku. Plaża w całości jest bezpłatna. Jedyny koszt to opłata za parking. Przed zachodem słońca, gdy wiatr staje się silniejszy, pojawiają się tutaj windsurferzy. Populonia położona jest na styku Morza Liguryjskiego z Morzem Tyrreńskim, u stóp wzgórza Poggio del Molino, wysokiego na 192 m. n.p.m.

                      Tuż obok znajduje się niewielka wieś o nazwie Baratti ze słynną zatoką Golfo di Baratti, uznawaną za jedną z najpiękniejszych plaż w zachodnich Włoszech.

                      to teraz fotki :P

                      aaaa czy ja już wspominałem że 20 w środę znów startuję do Włoch - zostało mi jeszcze trochę urlopu więc wybór był prosty :drive:

                      [ Dodano: Pon 18 Sie, 14 22:33 ]
                      ... limit fotek na post - 10 :zastrzelic
                      ...to jak nikt nie chce skomentować to dalszej partii foto z Pizy, Lucca i przełęczy Brenero na razie nie będzie :twisted:

                      środa 20 sierpnia wyjeżdżam znów do Włoch...jak wrócę to będę :diabelski_usmiech


                      ... a dlaczego nikt inny nie zdaje relacji z pobytu we Włoszech ???

                      [ Dodano: Pon 01 Wrz, 14 11:41 ]
                      i po urlopie ...
                      Załączone pliki
                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                      Komentarz

                      • xcracer
                        Elegance
                        • 2014
                        • 851
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BKD 2.0 TDI 140 KM

                        Kilka razy z rzędu jeździliśmy do Chorwacji więc pora na zmianę . W tym roku chcielibyśmy pojechać z żoną i 3-letnią córką do Włoch, koniecznie gdzieś nad morze.

                        Możecie podpowiedzieć czy w IT funkcjonuje coś takiego jak apartamenty w CRO? Gdzie szukać noclegów i jak to wygląda cenowo w porównaniu do Chorwacji?
                        Opcja noclegów na kempingu jakoś do mnie nie przemawia...może jestem w błędzie.

                        Ostatni raz we Włoszech byłem chyba 15 lat temu i kompletnie nie mam pojęcia jak to wygląda i czego można się teraz spodziewać, jestem zielony w tym temacie...

                        Byłbym wdzięczny gdyby ktoś coś podpowiedział
                        Moja FLka:

                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                        Komentarz

                        • PAOLO ESCO
                          RS
                          • 2009
                          • 6626
                          • Volkswagen
                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                          Zamieszczone przez xcracer
                          koniecznie gdzieś nad morze
                          no to masz dużyyyyyy wybór

                          https://www.italieonline.eu/pl/wlochy-wczasy.html , http://www.casamundo.pl/wakacje/wcza...-morzem/wlochy , http://www.pepemare.pl/ itd ...

                          lub http://www.vacansoleil.pl/zakwaterowanie/mobilehomes/

                          Zamieszczone przez xcracer
                          Opcja noclegów na kempingu jakoś do mnie nie przemawia...może jestem w błędzie.
                          wypoczynek na campingach to nie tylko namioty (ale dodam, że to bardzo fajny-alternatywny sposób na spędzenie wakacji, początkowo też byłem nastawiony sceptycznie - na ale nie każdy to lubi).
                          Jak masz ochotę to możesz wynająć sobie domek np. w Park Albatros na Toskanii (mają ich mnóstwo a sam camping jest bardzo ładny) albo apartament w Sant'Angelo w Cavallino Treporti - http://www.santangelo.it/en/content/...ENTS_2_12.aspx - opisywałem je już w tym wątku.
                          Jak wybieracie się do Włoch to proponuje jechać w innym miesiącu niż sierpień (Włosi i "pół" Europy mają wtedy swoje wakacje :wink:

                          Zamieszczone przez xcracer
                          Gdzie szukać noclegów i jak to wygląda cenowo w porównaniu do Chorwacji?
                          zależy na co się zdecydujesz i jaki rejon Włoch wybierzecie. Ja osobiście nie przepadam za regionem Wenecja Euganejska za to +- 100 km w kierunku CRO jest Fruli Wenecja Julijska z "zapomnianym, pięknym Triestem"



                          Ogólnie im niżej Włoch od Wenecji tym plaże są ładniejsze.
                          Jak sprecyzujesz kierunek który Ciebie interesuje i przybliżony termin to na pewno coś doradzimy. :wink:
                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                          Komentarz

                          • xcracer
                            Elegance
                            • 2014
                            • 851
                            • Octavia II (1Z3)
                            • BKD 2.0 TDI 140 KM

                            Wiedziałem, że mogę na Was liczyć

                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            xcracer napisał/a:
                            Opcja noclegów na kempingu jakoś do mnie nie przemawia...może jestem w błędzie.
                            wypoczynek na campingach to nie tylko namioty (ale dodam, że to bardzo fajny-alternatywny sposób na spędzenie wakacji, początkowo też byłem nastawiony sceptycznie - na ale nie każdy to lubi).
                            Jak masz ochotę to możesz wynająć sobie domek np. w Park Albatros na Toskanii (mają ich mnóstwo a sam camping jest bardzo ładny) albo apartament w Sant'Angelo w Cavallino Treporti - http://www.santangelo.it/...MENTS_2_12.aspx - opisywałem je już w tym wątku.
                            Jak wybieracie się do Włoch to proponuje jechać w innym miesiącu niż sierpień (Włosi i "pół" Europy mają wtedy swoje wakacje :wink:
                            Jednak mimo wszystko wolałbym apartament w stylu tych, które można wynająć w Chorwacji. Pierwszy raz po tylu latach wolałbym komfortowe warunki. Jeśli nam się spodoba to może następnym razem camping

                            [ Dodano: Pią 23 Sty, 15 08:11 ]
                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            xcracer napisał/a:
                            Gdzie szukać noclegów i jak to wygląda cenowo w porównaniu do Chorwacji?
                            zależy na co się zdecydujesz i jaki rejon Włoch wybierzecie. Ja osobiście nie przepadam za regionem Wenecja Euganejska za to +- 100 km w kierunku CRO jest Fruli Wenecja Julijska z "zapomnianym, pięknym Triestem"



                            Ogólnie im niżej Włoch od Wenecji tym plaże są ładniejsze.
                            Jak sprecyzujesz kierunek który Ciebie interesuje i przybliżony termin to na pewno coś doradzimy. :wink:
                            Właściwie to nic jeszcze nie wybrałem. Chciałbym pojechać w miejsce z ładną plażą(pozwalającą na wypoczynek z 3 letnim dzieckiem), bez dzikich tłumów, w rozsądnej odległości od miejsc, które mógłbym przy okazji pozwiedzać. To wszystko

                            PAOLO mógłbyś coś takiego polecić?
                            Najlepiej takie miejsce, po odwiedzeniu którego chciałbym wrócić tam znowu
                            Moja FLka:

                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                            Komentarz

                            • PAOLO ESCO
                              RS
                              • 2009
                              • 6626
                              • Volkswagen
                              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                              Zamieszczone przez xcracer
                              Chciałbym pojechać w miejsce z ładną plażą
                              nooo OK ale jaki region Włoch Ciebie interesuje? Jaki termin?
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz

                              • xcracer
                                Elegance
                                • 2014
                                • 851
                                • Octavia II (1Z3)
                                • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                Może to dziwnie zabrzmi ale...Po tak długiej nieobecności we Włoszech po cichu liczę, że ktoś napisze jedź tu albo tu, będziesz zadowolony i na pewno tam wrócisz

                                Jedyne moje kryteria tak jak wyżej. Gdyby jeszcze miejsce było w rozsądnej odległości o PL, tzn. 1200-1300 km byłbym zachwycony
                                Moja FLka:

                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                Komentarz

                                • PAOLO ESCO
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 6626
                                  • Volkswagen
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  k PW telefon i spokojnie porozmawiamy :wink:
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz

                                  • xcracer
                                    Elegance
                                    • 2014
                                    • 851
                                    • Octavia II (1Z3)
                                    • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                    Zapomniałem dopisać...myślę, że wybiorę się w lipcu
                                    Moja FLka:

                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                    Komentarz

                                    • PAOLO ESCO
                                      RS
                                      • 2009
                                      • 6626
                                      • Volkswagen
                                      • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                      W lipcu jest fajnie we Włoszech, urlopowiczów dużo (tak samo jak w CRO) ale nie ma tłumów tak jak w sierpniu kiedy całe Włochy ruszają na wakacje.

                                      Wg mnie to w grę wchodzą trzy miejsca:

                                      1. Garda - Werona
                                      2. Caorle i okolice - Wenecja
                                      3. Sistiana Mare Pineta - Triest.

                                      Można też ruszyć w dół Wenecji w rejon Chioggia-Rawena- Rimini. Tam są też ciekawe miejsca wypoczynku. Mi osobiście jak na razie najbardziej podobał się rejon Triestu i Toskania :P
                                      Załączone pliki
                                      PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                      Komentarz

                                      • xcracer
                                        Elegance
                                        • 2014
                                        • 851
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BKD 2.0 TDI 140 KM

                                        Zerknąłem z grubsza i Twoja propozycja numer 3 najbardziej do mnie przemówiła

                                        PAOLO czy w tym miejscu można znaleźć jakieś noclegi na podobieństwo apartamentów w CRO? Orientujesz się jak to wygląda cenowo?
                                        Moja FLka:

                                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=xcracer

                                        Komentarz

                                        • PAOLO ESCO
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 6626
                                          • Volkswagen
                                          • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                          Zamieszczone przez xcracer
                                          propozycja numer 3 najbardziej do mnie przemówiła
                                          akurat w rejon Triestu na 100% jeszcze pojadę i to może ponownie w sierpniu tego roku.
                                          Zamieszczone przez xcracer
                                          czy w tym miejscu można znaleźć jakieś noclegi na podobieństwo apartamentów w CRO?
                                          musisz szukać w tych linkach które podałem wyżej ew google...
                                          Ja jeżdżę na campingi i tam tez są domki fajne do wynajęcia - http://www.marepineta.com/pl-triest/...oliday-village byłem w MarePineta (tutaj opisałem wyjazd http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=asc&start=150 ) w temacie tego campu mogę się wypowiadać.
                                          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                          Komentarz

                                          • dudek_t
                                            L&K
                                            • 2008
                                            • 1421

                                            Paolo, przetrę Ci szlaki, w piątek ruszam nad gardę - pierwszy wypad do ITA w tym roku

                                            Komentarz

                                            • ruwado
                                              RS
                                              • 2009
                                              • 14883
                                              • Octavia IV (NX3)

                                              dudek_t, relacja będzie?
                                              pozdrawiam - Darek

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6626
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zamieszczone przez dudek_t
                                                w piątek ruszam nad gardę - pierwszy wypad do ITA w tym roku
                                                super ! :slinka W które miejsce konkretnie jedziesz? Nad Gardą pewnie jeszcze "ciut" zimno ale i tak Tobie zazdroszczę !
                                                Zamieszczone przez ruwado
                                                relacja będzie?
                                                musi być :diabelski_usmiech
                                                dudek - napisz jak wrócisz jaką trasą będziesz jechał no i oczywiście poprosimy o jakąś foto relację - SZEROKIEJ DROGI ! :drive:

                                                ps. ja na majówkę startuję do Czech zwiedzić Czeski Raj - http://www.cesky-raj.info/pl/ + http://www.eczechy.pl/turystyka/w7craj.htm
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • Czarna_LK
                                                  RS
                                                  • 2014
                                                  • 2255
                                                  • Octavia I combi (1U5)
                                                  • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                                  PAOLO ESCO,
                                                  Super wyprawa.
                                                  Ja dopiero w tym roku zacząłem przygodę z Italią - Cortina d'Ampezzo ale marzę pojawić się tam jeszcze nie raz, tylko teraz w kierunku morza
                                                  Octavia I FL kombi, 1.9 TDI 110 KM ASV, L&K
                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=80299

                                                  _______
                                                  Piotr

                                                  Komentarz

                                                  • idas
                                                    Elegance
                                                    • 2006
                                                    • 828

                                                    Czesc,

                                                    A jesli chcialbym zwiedzic Wlochy z rodzina, to jak to najsprawniej ugryzc? Jechac wlasnym, czy lot + wynajem auta?
                                                    W ktorym rejonie Wloch morze jest na tyle czyste, ze sa rybki i inne morskie zyjatka?
                                                    Czy ktos korzystal z Expedii, lub podobnych stron planujac wypad do Italii?

                                                    Wyjechac chcemy 5.06...
                                                    VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                                                    VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...